Kategorie

Regulátor automatiky TATAREK RT08 GTD Bufor

Výrobce: TATAREK
Model: 46011205
Dostupnost: Obvykle skladem
Dostupnost produktu Vám upřesní náš specialista
CZK
5138
Naše cena 5 138 Kč
Bez daně: 4 246 Kč
Množství:  

Mikroprocesorový regulátor teploty pro topné rozvody s akumulační nádrží na bázi krbových kamen s vodním výměníkem s regulací škrticí klapky přívodu vzduchu

- mikroprocesorový regulátor teploty RT-08 G BUFOR LUX je regulátor pro řízení topného okruhu, ve kterém jsou zdrojem tepla krbová kamna nebo krbová vložka s vodním výměníkem a jejichž provoz je řízen pomocí škrticí klapky pro regulaci procesu hoření. Teplo je odváděné do akumulační nádrže (BUFOR), zásobníku teplé užitkové vody (TUV) a do rozvodů ůstředního topení (ÚT).

- Základní funkcí tohoto regulátoru je udržování teploty ve vodním výměníku krbových kamen na nastavené hodnotě vhodným otevíráním škrticí klapky, která přivádí vzduch do topeniště, v závislosti na teplotě ve vodním výměníku.

Mezi základní funkce tohoto regulátoru patří rovněž plně automatická obsluha dvou oběhových čerpadel ÚT na základě individuálních nastavení teploty pro každé z těchto čerpadel a plnicího čerpadla TUV, jehož funkce je regulována pomocí měření teploty dvěma snímači umístěnými v zásobníku TUV nebo v akumulační nádrži.

- Provoz škrticí klapky je řízen porovnáváním teploty nastavené uživatelem se skutečnou teplotou ve vodním výměníku kamen a v závislosti na rozdílu těchto teplot se klapka zavírá nebo otevírá. Klapka se otevírá plynule o 10 % (100 % - úplné otevření klapky). Každé uvedení škrticí klapky do činnosti je signalizováno rozsvícením příslušné kontrolky na ovládacím panelu. Přerušení dodávky elektrické energie nebo vypnutí regulátoru ze sítě způsobí nastavení klapky do stavu úplného zavření a tím i uzavření přístupu vzduchu do topeniště.

- Regulátor RT-08G BUFOR LUX je další výrobek určený k obsluze krbových kamen s teplovodní vložkou, která dále rozšiřuje možnosti co nejúčinnějšího využití tepla získaného během používání těchto krbových kamen. Byla v něm použita funkce „letního režimu, která umožňuje obsluhovat v letním období výhradně čerpadlo pro plnění TUV nebo akumulační nádrže, bez nutnosti práce dalších čerpadel ÚT obsluhujících topné rozvody. Další funkce, která byla použita v tomto regulátoru je zabudování funkce programovatelného termostatu do tohoto regulátoru, což umožňuje provést individuální nastavení teploty ve čtyřech časových úsecích dne.
V tomto regulátoru byl použit podsvícený displej LCD, který uvádí úplná popisová data o aktuálním provozu regulátoru, jakož i užitkových funkcích, které lze měnit.

- Vybavení regulátoru zahrnuje rovněž signalizaci poškození některého ze snímačů teploty a signalizaci přehřátí vody v rozvodu, což kromě zvukových a světelných signálů způsobuje zapnutí nepřetržitého provozu obou oběhových čerpadel a úplné uzavření škrticí klapky pro bezpečné vyhasnutí topeniště.

Základní technické parametry

 • Napájení  230 V/50 Hz
 • Příkon bez zatížení 5 W
 • Maximální spínací výkon 750 W
 • Počet výstupů pro řízení čerpadel 3×250 W/230 V/50 Hz
 • Počet výstupů pro beznapěťové řízení  1
 • Počet výstupů pro řízení pohonu škrticí klapky (RT-08P) 1 × 5 V/500 mA/DC
 • Počet snímačů teploty vody 3 × KTY81 (0...+100 °C)
 • Přesnost měření teploty 2 °C
 • Rozlišení měření teploty  0,5 °C
 • Počet časových zón 4
 • Jistič  6,3 A/250 V
 • Stupeň krytí IP41


Základní funkce regulátoru
- Plynulé řízení provozu škrticí klapky regulující přívod vzduchu do topeniště, úplná optimalizace a kontrola procesu hoření.
- Řízení provozu plnicího čerpadla zásobníku TUV s prioritou TUV nebo akumulační nádrže,
- Řízení provozu dvou oběhových čerpadel ústředního vytápění,
- Funkce vypnutí jiného zdroje tepla v době, kdy krbová kamna dodávají teplo do rozvodu,
- Integrovaná funkce programovatelného termostatu,
- Provoz regulátoru v „letním režimu přizpůsobeném výhradně k napájení zásobníku TUV nebo akumulační nádrže,
- Automatické úplné uzavření škrticí klapky po ukončení procesu hoření, které chrání před ochlazením rozvodů a místností,
- Signalizace poškození snímačů a přehřátí rozvodů,
- Funkce „Anti-Stop chránící čerpadla mimo topnou sezónu,
- Funkce chránící rozvody proti zamrznutí,
- Signalizace zablokování klapky, a v případě odstranění závady automatický návrat k předchozímu nastavení,
- Paměť programátoru řídicí jednotky.

Balení obsahuje:
1x řídící jednotku se zazdívacím rámečkem a krycím rámečkem
3x čidlo teploty

Škrtící klapku dle požadovaného průměru nutno objednat samostatně !!!

kamna-prity.cz

Doporučujeme

Baterie-shop.cz   Kamnakrby.cz   Magazín